В серпні очікуємо новий «доларовий» рекорд

Економіка

Оце так

Незважаючи на побоювання учасників валютного ринку про можливості обвалу гривні після її ревальвації (за один день, 2 серпня, долар на міжбанківському ринку подорожчав на 32 копійки, а євро на 7 копійок), багато експертів вважають, що передумов для різкої девальвації гривні наразі немає.
Так, аналітики компанії Forex Club прогнозують коливання курсу гривні в в серпні діапазоні 24,75−25,75 грн за долар. Керівник відділу аналітики компанії Андрій Шевчишин пояснив такий тренд відсутністю політичних ризиків і очікуваннями швидкого формування уряду, який зможе домовитися з МВФ про відновлення фінансування.
«Політичні ризики, які обмежували активність іноземних інвесторів та МВФ, повністю відходять на задній план. На сьогодні немає загрози для формування коаліції і нового уряду, а також впровадження реформ. Ймовірно, після призначення уряду переговори з МВФ будуть відновлені і вже в цьому році Україна зможе отримати наступний транш кредиту за програмою stand by», – заявив аналітик.
Він також зазначив, що в внаслідок активних дій НБУ щодо викупу іноземної валюти золотовалютні резерви Нацбанку зросли до 21 млрд доларів, яких достатньо для проходження пікових виплат у вересні і в першій половині 2020 року.
Стримувати ж зміцнення гривні, за оцінкою аналітика, може закупівля енергоресурсів і розрахунки аграріїв за кредитними зобов’язаннями. Крім того, сильне зміцнення гривні є невигідним для експортерів, внаслідок чого скорочуються надходження від експортної виручки в країну.
Джерело: Znaj.ua

Добавить комментарий