У Кам’яниці для дітей організували чудовий захід

Суспільство

Комунальне підприємство Ужгородської районної ради «Ужгородське районне агентство розвитку» в рамках реалізації проекту «Традиції без кордонів», за підтримки Міністерства культури України, проводило ремісницькі майстер-класи для дітей шкільного віку з Ужгородського району.

Майстер-класи відбувалися на базі будинку культури села Кам’яниця, оскільки Кам’яницька та Невицька сільські ради також є партнерами у даному проекті.

25, 27 вересня та 3 жовтня школярі 5-7 класів з дев’ятьох шкіл району мали можливість долучитися до процесу творення ремісницьких продуктів власними руками. Також, у майстер-класах брали участь дітки з особливими потребами. Щоденно 75 дітей, а загалом 225 школярів, мали можливість спробувати себе у гончарстві, ковальстві та різьбярстві.

Майстер-клас з найдавнішого та найбільш таємничого українського ремесла – гончарства проводила майстриня-чарівниця Юлія Єгорова-Рогова та навчала дітей основам гончарної справи. Під керівництвом майстрині за невеличкий проміжок часу діти перетворювали грудочку м’якої глини на свій власний витвір – глечик, горнятко чи вазончик. Усі авторські вироби юних гончарів були випалені у спеціальній печі в майстерні пані Юлії, тож діти мали можливість подарувати власноруч зроблений виріб близькій людині чи залишити собі на згадку про цікаво проведений час.

Пан Андрій Доніченко, голова організації «Паралельний світ», яка працює з інвалідами, провів цікаві майстер-класи з різьбярства. Діти власноруч вирізали з дерева й розписували фігурки тварин, улюблених персонажів, смайлики, дерев’яні пазли тощо. Робота з деревом поєднувалася з цікавими завданнями для дітей.

Неймовірне захоплення у дітей викликала робота коваля – Степана Руснака. Пан Степан разом зі своїм напарником надали можливість кожному з учасників особисто відчеканити та закаляти свій персональний талісман – трилисник, традиційний символ удачі на Закарпатті. Маленькі вироби у формі брелоків одразу перейшли у власність юних майстрів і назавжди матимуть згадку про теплі горнила та атмосферу даного заходу.

Тішить, що в рамках проекту, за кошти співфінансування, наданого Ужгородською районною радою, на базі будинку культури села Кам’яниця, буде створено центр ремісницького дозвілля, щоб свій вільний час усі бажаючи проводили з користю.

Добавить комментарий