Михайло Ващинець про псевдозамінування: потрібно переглянути покарання!

Головне, Економіка, Політика

Україну накрило хвилею псевдозамінувань. Від початку року національна поліція отримала понад 500 повідомлень про замінування у різних регіонах України.

 

В разі повідомлення про замінування в поліції є розроблений чіткий план реагування. Поліція і вибухотехніки виїжджають на кожен об’єкт. З будівлі евакуйовують всіх відвідувачів, працівників чи мешканців. Потім детально перевіряють будівлю на ознаки вибухівки. Це означає, що діяльність псевдозамінованих об’єктів паралізується мінімум на кілька годин. Після зробленої перевірки, фахівці складають відповідний акт. На всі маніпуляції затрачається багато людського ресурсу, одиниць техніки і відповідно, багато грошей з б’юджету України.

Про ситуацію, яка склалася із замінуваннями в Україні, а конкретно в Ужгороді та ужгородському районі, та шляхи її вирішення ми поговорили із кандидатом в народні депутати Михайлом Ващинцем:

«Все це дестабілізує і деморалізує населення нашого регіону та й країни вцілому.

     Недавно в  Мукачеві евакуйовували працівників ратуші і лікарень, а в Берегові ціле угорське консульство та інститут.

В Ужгороді взагалі «замінували» усі медичні заклади. В зв’язку з чим поліція змушена була евакуйовувати пацієнтів і всіх медиків. Користувачі соцмереж ділилися фото, де під пологовим будинком, прямо на вулиці, чекали вагітні і породіллі.

    Ця ситуація із замінуванням лікарень могла нанести непоправні, а може й смертельні наслідки, адже лікарі повинні були зупиняти операції, реанімаційні хворі ледь не померли, а хворі діти, що плакали з переляку,  дорослі пацієнти, вагітні і породіллі, змушені були чекати на вулиці, на спеці через якийсь дурний жарт.

     В той же день надійшло повідомлення про замінування дитячих садочків, а через декілька днів — ще одне. Налякані батьки, залишаючи свої робочі місця і ризикуючи роботою, поспішали забирати дітей додому. Хіба це нормально?

      А найгірше те, що зловмисників, які все це влаштували, якщо і знайдуть і доведуть провину, то за законодавством України вони отримають покарання у вигляді позбавлення волі від 2 до 6 років і це в найкращому випадку.

        Я вважаю, це несправедливим і дуже мягким покаранням за такий вчинок. Як майбутній депутат, гарантую прийняття змін до кримінального кодексу України щодо посилення покарання за неправдиве повідомлення про замінування. Такі покидьки, що дестабілізують ситуацію, наражають людей на небезпеку і витрачають наші гроші на нескінченні перевірки кожного «замінованого» об’єкту, повинні сидіти довічно, без права амністії і більше ніколи не повторювати скоєного.»

На даний момент поліція робить все можливе, щоб псевдозамінування не повторювалися, але поки  неможливо ідентифікувати звідки прийшло повідомлення. Для розсилки такого масового характеру таких хибних повідомлень використовується сучасні сервери і сучасні засоби телекомунікаційні, які унеможливлюють наразі, певну блокаду цих повідомлень.

 

Добавить комментарий