Михайло Ващинець: для чого нам потрібне подвійне громадянство?

Ексклюзивно, Політика, Суспільство

Питання подвійного громадянства в Україні нависло в суспільстві вже давно. Обговорення його піднімалося не раз, наприклад, після розголосу про видачу  угорських паспортів.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день подвійне громадянство дозволено в більшості розвинених країнах світу.

Для чого нам подвійне громадянство? Які переваги отримає держава Україна і окремо населення України? Чого не варто боятися при введенні подвійного громадянства? Про все це ми поговорили із кандидатом в народні депутати від Ужгороду і ужгородського району Михайлом Ващинцем:

 

«В умовах інтенсивного розвитку міжнародних відносин, в умовах збільшення трудових мігрантів, проблема подвійного громадянства стала дуже актуальною. Я за подвійне громадянство в Україні. Така практика дасть нам безумовно багато плюсів і нових можливостей. Ми втрачаємо тисячі і тисячі українців, які б могли працювати в Україні і не лише в державних органах, але і в бізнесі,і економії, розвивати різні галузі виробництва, вносити нові, кращі зміни в економіку нашої країни.

    Серед потенційних людей, які можуть отримати подвійне громадянство є і ті українці, які вимушені виїжджати за кордон на заробітки і ті, які живуть за кордоном в складі діаспори. Вони всі є частиною України. Вони всі є носіями культури нашої країни і її традицій. Вони є популяризаторами всього українського за межами нашої держави. (Згідно із звітом ООН за 2017 рік у світі було 5,9 мільйонів мігрантів з України. Сюди включають всіх людей, які народилися в Україні, але не проживають в ній (автор). Тим більше, що багато громадян нашої країни вже мають додатковий паспорт, а ще більше хочуть мати. (за даними дослідження, проведеного за підтримки Швейцарського агентства по розвитку та співпраці, проведеного наприкінці минулого року:

49,4% громадян нашої країни хотіли б мати громадянство ще одної країни при збереженні українського громадянства

13,7% — заради отримання громадянства іншої країни готові відмовитися від українського громадянства

3,6% — коливаються з таким рішенням

33,3%  громадян не хотіли б мати подвійного громадянства ні за яких обставин (автор))

Крім цього, запровадження інституту подвійного громадянства може дати багато економічних переваг. На сьогодні подвійне громадянство дозволено в більшості розвинених країн світу. Світова спільнота максимально спрощує режими ведення транснаціонального бізнесу та всіма силами створює комфортні умови для вільного пересування осіб по всьому світу. Лише Україна, яка знаходиться в центрі Європи, на перетині соціально-економічних шляхів, залишається островом,відірваним від світових тенденцій.

  Так набуття подвійного громадянства дозволить набагато легше здійснювати підприємницьку діяльність. Підприємець буде мати можливість сам обирати  країну,де сплачувати податки, де простіше оформляти всі необхідні документи.

Існують держави, які пропонують державні програми економічного громадянства чи громадянства за інвестиції. Я думаю, що це дуже цікава практика і нашій країні було б вигідно перейняти цю ініціативу.

Тому я, як майбутній народний депутат України хочу підняти  питання подвійного громадянства у Верховній Раді України. Я,заручившись підтримкою народних депутатів, внесу свої пропозиції на розгляд парламенту.

І ще раз хочу наголосити, подвійне громадянство має ряд переваг: дозволить популяризувати українську культуру, розширити її межі за рахунок українців, що живуть за межами нашої країни, дозволить спростити ведення бізнесу, полегшити економічні відносини з іншими країнами, і, взагалі, система подвійного громадянства може спросити життя  для різних соціальних груп населення:студентів,бізнесменів,заробітчан та навіть української діаспори.»

Так прокоментував свою позицію відносно подвійного громадянства Михайло Ващинець. Висновок такий, що однозначно потрібно змінювати законодавство України в питаннях громадянства, зробити його більш сучасним і наближеним до потреб громадян.

 

Добавить комментарий