Із Петефі зробили філію Краснодонців?

Події

Гадаємо, що всі мешканці міста пам’ятають скільки було обурень під час ремонту площі Петефі, здебільшого через те, що його тривалість значно перевищувала зазначені керівництвом міста терміни.

І ось, мешканці вже змирилися з тим, що все таки її майже відремонтували і в нас буде чудова площа, на яку витратили мільйони бюджетних коштів. Але, як би не так. Ремонт площі Петефі був, як виявляється, не для того, аби приваблювати туристів, чи створити гарне місце для відпочинку Ужгородців, бюджетні кошти, кошти платників податків, міська рада витрачала зовсім з іншою метою.


У цю суботу, наш кореспондент — Василь Товтин, прогулюючись містом, побачив, м’яко кажучи жахливу картину. На відремонтованій Петефі відкрили «філію ринку Краснодонців».
В самісінькому центрі розміщено близько 20 палаток червоного кольору, які нагадують мітинг комуністів, і в цих палатках проводиться торгівля різними товарами.
Як побачене не викличе обурення у жителя міста, коли очікуєш туристичну родзинку міста, а отримуєш «стихійний Шанхай» під патронатом львівського, тимчасового господаря, який користуючись своїми повноваженнями, отриманими за 500 грн., вирішив підзаробити продаючи місця у самісінькому центрі, для торгівлі «ручним підприємцям».
Аби зрозуміти, що очікувати далі, і чи буде «філія Краснодонців розширюватися по всьому історичному центру», ми поспілкувалися з деякими підприємцями, які проводять вуличну торгівлю у центральній частині міста, аби дізнатися на яких підставах вони проводять торгівлю, і всі вони зауважили, що міська рада, нікому не продовжує дозвіл для торгівля, адже міський голова заборонив робити із центра стихійний ринок. Виходить, що одним Андріїв забороняє, а своїм, за «символічну платню» дозволяє. До слова, за нашою інформацію, отримати «шматок торгової точки» у центрі коштує близько 500 грн. за день, неофіційного платежу.
Тепер рахуємо: 500 х на 20 палаток = 10 000 грн. за день, х на 30 днів = 300 000. Не поганий бізнес виходить, чи не так?
Окрім цього, на офіційному сайті Ужгородської міської ради, ми не знайшли рішення про надання дозволу для розміщення палаток, отже, можна впевнено говорити, що Андріїв, власною вказівкою, і своїм «благословінням» дозволив торгівлю, без податків і доходів для міста!
Як гадаєте, що подумає турист, який приїде в місто, на фестиваль Сакури? Перше — комуністи повернулися і розмістили свої палатки?
Друге – що це за ринок у самісінькому центрі?
Саме цікаве, що активісти і громадськість мовчать, або не бачать, або не хочуть бачити.
А можливо, Набережну Незалежності ремонтували для того, або відкрити там ринок продажу автомобілів, чи вживаних велосипедів? Варто задуматись, чи припниться колись свавілля влади, і чи зможуть мешканці відстояти позицію міста?
Наше обурення не має меж — не можна аби за кошти містян мер будував всій бізнес і перетворював місто на суцільний ринок Краснодонців.

Добавить комментарий