Ужгородські підприємці незаконно ведуть діяльність

Економіка

Мова про багатостраждальний авторечовий ринок “Кінчеш”.

Декілька десятків ужгородськиї підпримців виявили ініціативу щодо створення Обслуговуючого кооперативу з одноіменним названням ринку. Цьому передували події, що відбуваються довкола базару останні 2 роки.

Раніше, землю де знаходиться ринок, у села Кінчеш орендувало КП “Горизонт”, яке, в силу неспроможності утримувати торгівельний майданчик, передало базар в субаренду ужгородському Товариству з обмеженою відповідальністю.

Згадуване ТОВ уклало договори з підприємцями ринку до листопаду 2018-го року, однак, зіткнувшись з проблемами попереднього власника, вимушене було перестати опікуватися ринком та розірвало договір з КП “Горизонт”.

В свою чергу, керівництво комунального підпримства розірвало угоду про оренду земельної ділянки з сільською радою.

Таким чином, ужгородські бізнесмени позбавилися юридичних підстав на ведення підприємницької діяльності на території Коритнянської сільської ради. Однак, утворивши Обслуговуючий кооператив “Кінчеш”, окремі підприємці, всупереч закону, продовжили збирати з ужгородських бізнесменів кошти в розмірі 40 грн/м.кв торгівельної площі на 89-ти сотках колишнього авторечового ринку “Кінчеш”.

У підсумку, ряд фізичних осіб-підприємців незаконно здійснюють свою діяльність на території с. Кінчеш без відповідних документів на оренду земельних ділянок.

Окремі представники новоутвореного ОК “Кінчеш”, щомісячно, без будь який правових підстав збирають понад 120 тисяч гривень, які стягуються з підприємців нібито за оренду землі, яка належить селу! Для реалізації схеми, шахраї навіть намагалися перерахувати частину з незаконно зібраних грошей на рахунки сільської ради.

Збираються гроші й за паркомісця, на землях, які також належать селу Кінчеш.

Документів оренди, мова про 0.89 Га землі, між створеним кооперативом та сільською радою – не існує.

Варто додати, що самовільно зібрані гроші не оподатковуються згідно з чинного законодавства. Реалізація ряду товарів та послуг надається без касових апаратів.

Відповідно до п.п. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Податкового Кодексу – платниками податку на прибуток підприємств з числа резидентів є суб’єкти господарювання – юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім неприбуткових підприємств, установ та організацій, і суб’єктів господарювання, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Більше того, у переважної частини підприємців відсутні документи, які підтверджують законність походження товару, а у окремих суб’єктів – на ведення підприємницької діяльності. Ряд ЗМІ повідомляли, що частина товару незаконно увезена на митну територію України через автомобільні пункти пропуску, без сплати відповідних платежів до державної казни.

Потенційно с. Кінчеш могло б отримати сотні тисяч гривень від офіційної оренди згадуваної ділянки землі, таким чином, ряд ФОП-ів вчинили дії, які кваліфікуються ст. 197-1 Кримінального кодексу України – самовільне захоплення земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику.

One thought on “Ужгородські підприємці незаконно ведуть діяльність

Добавить комментарий