Жахи Ужгородської поліклініки. Куди діваються кошти та хто відповість?

Суспільство

Ужгородська міська поліклініка, заклад у обласному центрі, який обслуговує тисячі людей. Не рідко мешканці міста нарікають на роботу закладу, на черги, відсутність талончиків до вузьких спеціалістів, коли людина за два дні не може потрапити до того чи іншого лікаря, розповідають люди і про жахливий стан самої поліклініки та принизливе ставлення до відвідувачів зі сторони працівників реєстратури. Коли можна прочекати 20 хвилин біля віконечка, адже пані, яка має видати Вам медичну карточку, або талончик до лікаря розмовляє по телефону, і дуже сильно акцентує Вашу увагу на цьому коли до неї звертаєшся, а після того, як діалог завершується, починається «радянський процес» пошуку паперової картки, не рідко її знайти не можуть, і триває він ще хвилин 10. В кінцевому результаті можна витратити пів години в очікуванні зібравши за собою чергу із декількох людей, і отримати у відповідь: «талончиків немає, всі розібрали на найближчі два дні».

Після розмови із одним із відвідувачів поліклініки і маси нарікань, наша редакція вирішила завітати до приміщення поліклініки і побачити чи все так погано, як розповідають відвідувачі. Адже ми постійно чуємо від керівництва міста про те, що величезні кошти спрямовуються на розвиток освіти і медицини міста, але чомусь Ужгородська поліклініка зовсім не розвивається. Завітавши у приміщення поліклініки, безперечно перше, що ми бачимо, чергу до реєстратури, стареньких немічних людей, які намагаються піднятися сходами на другий поверх, сходами вистою наче на Олімп. Ми провели там не багато часу, але цього було достатньо аби побачити реальний стан речей, і задатися питання куди поділися кошти, про які постійно кричить міська рада. Власне Вашій увазі пропонуємо декілька фото, самої поліклініки, висновки очевидні.

Це, так би мовити «зона відпочинку» при вході в поліклініку.

Відразу стало цікаво, що буде далі. Вирішили, перед початком екскурсії, завітати до вбиральні, все таки багато людей похилого віку, батьків та дітей відвідують цей заклад, ну і відповідно дотримання санітарних умов у закладі охорони здоров’я це основа  основ. Хто як не лікарі, повинні знати про гігієну. Ми було «приємно здивовані»

Ввійшовши, чуть не впали, заціпивши ногою шмат дошки який валяється під ногами на мокрій плитці. Можливо і самі винні, потрібно під ноги дивитися. 

 

Обійшовши першу перешкоду, вирушили до кабінки, це напевно нові вимоги дотримання правил гігієни.

Не дивлячись на велике бажання, ми не зуміли скористатися цим «пристроєм». Можливо варто було злити воду? Так, якої там немає. Але керівництво поліклініки знайшло вихід, і для зручності відвідувачів стоїть на половину повна тара із водою, в коридорі вбиральні.  Так би мовити, всі зручності в одному місті.

«Система зливу» у вбиральні

Руки помити, як ви зрозуміли також потрібно саме цим бутлем. Адже відкривши кран, вода не тече. Медична реформа у дії? Можливо.

Кран є, а води немає
Кран є, а води немає

Не зважаючи на повну антисанітарію, яка не припустима у лікувальних закладах, тут ще є загроза отримати травму, і можливо навіть трішки «тонізнутися» електричним струмом.

Головне аби штукатурка не обвалилася на якусь дитину

Це все тільки початок, нашої подорожі. Ми трішки пройшлися коридорами і знову чуть не залишилися без передніх зубів. Адже у коридорах темно, багато людей, а під ногами поломана плитка та у прямому сенсі слова ями.

Не зважаючи на недоліки у роботі поліклініки, ми все таки віднайшли і плюси. Керівництво поліклініки проводить інформаційну кампанію по протидії грипу, але єдине питання: «Чому саме таким чином?»

Інформаційний стенд, який розміщений на землі, це можливо нові рекомендації від МОЗ про які ще не всі знають. Не біда, почитати можна і сидячі.

Ці всі жахи, допомнюють «наші менші друзі», які компактно проживать у поліклініці та розносять різну заразу, де ми всі з Вами ходимо і отримуємо після візиту, різні додаткові захворювання.

Що за поліклініка без тарганів?

Якщо підбити короткі підсумки про наш візити у поліклініку то можна відверто сказати, що для кожного мешканця міста такий похід є небезпечним і може мати свої наслідки. По – перше те, що можна отримати травму як у вбиральні так і коридорі. По — друге, така антисанітарія може стати наслідком отримання та розвитку різних бактерій, і до дому можна принести не лише рекомендації лікаря, але і будь яке захворювання.

Це не припустимо, аби у закладі охорони здоров’я було таке жахіття. Помити руки нема де, бігають таргани — розплідники зарази, навколо бруд і ніякої відповідальності. Чому так, чому люди не мають права хоча би на мінімальні умови і гігієну. Шановне керівництво: «Ви лікуєте людей, чи навпаки?»

Із цього всього постає логічне питання: «Куди поділися кошти, про які говорить міська влада?». Ми лише те і чуємо, як розвивається медицина, але реально не бачимо.

Після всього побаченого ми вирішили почати з’ясовувати куди діваються кошти і почали із самого простого. Переглянули рівень життя керівника поліклініки, адже саме керівник відповідає за стан закладу, і розпоряджається коштами. Ми були здивовані.

Отже, керівником Ужгородської міської поліклініки є Качанова Віра Василівна яка як і всі чиновники живе на одну заробітну плати (у її випадку ще пенсія) і повинна подати декларацію, і саме тут, ми напевно знайшли відповідь чому поліклініка у такому стані, і де кошти.

У свої декларації, очільник поліклініки задекларувала земельну ділянку у міст Ужгород, загальна площа якої 689 (м2) та житловий будинок площею 120 (м2). ЇЇ чоловік декларує земельну ділянку також в Ужгороді, площею 650 (м2) та квартиру на майже 70 квадратних метрів. Окрім того, Віра Василівна має у праві власності земельну ділянку у Київській області площею 1000 (м2), ще одна ділянка також у Київській області площею 1500 (м2), у тій же Київській області (населений пункт Тетіїв) у власності два приватні будинки площею 179 (м2) та 75 (м2). Отже виходить, що Віра Василівна, за свою заробітну плату і пенсію загальною сумою близько 130 000 грн./ рік, в змозі придбати для себе три будинки та три земельні ділянки у Закарпатті та Києві. Це незважаючи на те, що єдиним джерелом доходу, у декларації, вказано заробітна плата та пенсія. Нам всім варто повчитися, як правильно акумулювати отримані кошти і придбати стільки нерухомості і землі за заробітну плату. Враховуючи те, що ми побачили у декларації Качанової Віри Василівни, ми зрозуміли чому поліклініка у такому зубожілому стані.

Після побаченого ми прийняли для себе рішення, показати мешканцям та правоохоронним органам, куди насправді йдуть кошти платників податків. Наша редакція готує розслідування про проведення тендерів керівництвом поліклініки, коли, скільки та кому було перераховано коштів. Буде залучено експертів та фахівців, які дадуть оцінку фінансового стану закладу. Можемо впевнено зауважити, що після проведення розслідування і мешканцям і правоохоронцям буде що показати.  Далі буде…..

2 comments

    • У процесі розслідування, буде зібрано додаткову інформацію та передано до МОЗ і правоохоронців

Добавить комментарий